Muundaji

Mseto wa Umri

Mawazo Makuu ya Sayansi

Lugha

Muda wa Wastani wa Kusoma

Hufanya kazi nje ya Mtandao

No

Maelezo

Plastik, który dociera do Arktyki, jest tatizo globalnym, wierzchołkiem góry lodowej. Jest kwa nie tylko wynik wzmożonej produkcji i rozwoju przemysłu, ale również naszych codziennych przyzwyczajeń. Odpady plastikowe na jeszcze bardziej niebezpieczny mikroplastik są znajdowane wszędzie: w oceanach, lodzie, układach pokarmowych zwierząt, nawet w śniegu. Wpływ plastiku na środowisko jest zatrważający, naukowcy próbują oszacować jego oddziaływanie nasze zdrowie i życie. Celem pakietu jest zachęcenie uczniów kufanya refleksji dotyczącej naszych codziennych czynności i działań, mających na celu ochronę środowiska.

Pakiet głównie odnosi się nauki w zakresie biolojia i geografia z elementami ochrony środowiska w zakresie budowania społecznej świadomości dotyczącej rosnących zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia plastikowymi odpadami naszej sayari.

Część praktyczna pakietu - eksperyment "Policz swoje śmieci" - został zaprojektowany tak, aby zwiększyć świadomość uczniów na temat ilości odpadów konieczności przetwarzania. Tę część połączono z zadaniem matematycznym, w którym uczniowie mają policzyć, odpadów plastikowych wyrzucają w ciągu roku oraz jest szacowany procent, który z tej wielkości może trafić do bahari

W pakiecie wykorzystano również kipengele odnoszące się kufanya teknolojia. W części "Bądź iskrą, która zmienia świat" uczniowie są poproszeni dotyczącymi się odpadami. Aplikacja "Beat bead ndogo" może im pomóc zrezygnować z produktów, które zawierają mikroplastik.

Konsorcjum POLAR STAR serdecznie dziękuje nauczycielom,którzy przekazali cenne pomysły i materiały do tego pakietu. Byli kwa: Paula Frances Galvin, Svetla Mavrodieva i Spyros Meletiadis.

Materiały powstały na nyota ya projektu POLAR .

No votes have been submitted yet.

View and write the comments

No one has commented it yet.